img 8730

Den otevřených dveří pro předškoláky se na Tusarce konal v sobotu 7. března. Proč právě v sobotu? No protože v běžný školní den by paní učitelky na malé děti neměly dostatek času. Přímořské prostředí všechny dostatečně motivovalo, nikdo z námořníčků neměl chuť setrvat v hodnosti plavčíka. Úkoly hodné opravdových školáků plnili zodpovědně a s radostí a těšili se na odměnu v podobě hraní zábavných deskových her. Jestli se jim u nás líbilo, poznáme u zápisu. V každém případě bychom tyhle šikovné děti moc rádi na Tusarce přivítali!

img 8722

Ve středu 4. března 2020 zazněly na naší škole texty oblíbených básniček a prózy. Přihlásilo se 28 nadšených recitátorů, kteří se ucházeli o reprezentaci školy na dětské přehlídce pod názvem Pražské poetické setkání. Za pěkný přednes obdrželi knižní odměnu. Ti nejúspěšnější vystoupí 25. a 26. března v Divadle Radar.

img 8655

Poslední předprázdninový den měli žáci z Tusarky zpříjemněný koncertem nezvyklého hudebního uskupení, totiž cimbálovky. Ačkoli se na to zprvu (obzvláště ti starší) netvářili kdovíjak nadšeně, muzikanti Révy jim ukázali, že i na tak podivné nástroje, jako je cimbál, lze zahrát prakticky jakýkoli hudební žánr. Éééééj, pěkné to bylo!

20200218 113910

V úterý 18. 2. ZŠ Tusarova spolu s DDM Praha 7 pořádala turnaj v přehazované. Za naši školu vstoupilo do bojů dvanáct žáků čtvrtých a pátých tříd. Družstvo chlapců a dívek zápolilo se FZŠ Umělecká, která se nakonec stala vítězem celého turnaje. Žáci 4. A a 4. B reprezentovali naši školu poprvé a rovnou výtečně. Děkujeme všem za fair- play hru a skvělý sportovní zážitek.

p2140044

V pátek 14. února si deváťáci z Tusarky vyposlechli dvouhodinovou přednášku pana Václava Krištofa, jinak lektora vzdělávací společnosti Besedárium, s názvem „Klíčové roky našich novodobých dějin“. Je pochopitelné, že naše patnáctileté děti nemohou mít ve všech dějinných událostech jasno, leckteré se jim bohužel i pletou. My děláme všechno pro to, abychom jim pomohli v důležitých historických meznících se zorientovat, neboť novodobé dějiny určily náš nynější život. V přednášce to vzali pěkně od osvobození Prahy v roce 1945 přes Únor 1948, Pražské jaro, prošli období tzv. normalizace i Sametovou revoluci. Věříme, že teď už mají klíčové roky moderních dějin roztříděné ve správných šuplíčcích a uložené navěky.