20190122 095635

4. A je součástí projektu České spořitelny Abeceda peněz, který se snaží zvýšit finanční gramotnost školáků. V úterý 22. 1. 2019 navštívili žáci pobočku České spořitelny, kde nahlédli do trezoru, prozkoumali fungování bankomatu a mohli si sáhnout na 1 milion korun! V tento den také třída zaměstnancům spořitelny představovala své podnikatelské záměry, na kterých usilovně pracovala dva měsíce. Banka jim "půjčila" jistý obnos coby počáteční kapitál a 4. A tak může rozjet svoji firmu. Jmenuje se Přírodní cesta - obchůdek s potravinami, domácími doplňky a interierovými výzdobami.  

IMG 20181018 105800

Ve čtvrtek 18.10. k nám do 4.A zavítaly lektorky z preventivního centra. Učily děti a názorně jim ukazovaly, jak by se měl k sobě kolektiv žáků chovat. Vysvětlovaly, jak je důležité spolupracovat, pomáhat si a táhnout za jeden provaz. Při několika zábavných a názorných ukázkách a hrách se o tom sami žáci přesvědčili.  

 

IMG 6688

Dne 22. 10. jsme s 4.A navštívili na celé dopoledne dopravní hřiště na Letné. Jelikož v tomto školním roce dosáhnou věku deseti let, znamená to, že mohou být sami, bez doprovodu dospělé osoby účastníky silničního provozu a jezdit na kole. Děti se učily, jaké druhy dopravních značek máme, jak je rozpoznáme a jak se správně chováme, když jedeme na kole. I přes zimu, která panovala celé dopoledne, si žáci návštěvu dopravního hřiště užili.