IMG 20190212 091213

Protože už umíme číst, není na co čekat. Svět knížek se nám otevírá a nás čeká objevování celého světa. V městské knihovně Sedmička jsme si udělali představu o tom, jaké knížky si můžeme půjčovat a jak to v takové knihovně vůbec chodí. Kromě zážitku jsme si domů odnesli také přihlášku čtenáře. A teď, knihovno, těš se! Potřebujeme obsypat nás knižní strom ve třídě mnoha lístky o přečtených knihách!

img 20181016 095756

Krásné slunné podzimní úterý jsme se vydali poprvé mimo školu. Cestovali jsme do trojské Botanické zahrady, která v tomto období žije nejen tradiční výstavou dýní, ale také pohádkami. Venkovní expozici rozveselily známé postavičky jako Česílko, Krteček, Tři prasátka nebo třeba Sněhurka. Po prohlídce venkovní expozice jsme si prohlédli také Fata Morganu s jejími motýli, rybami a nepřeberným množstvím exotických rostlin. 

img 20181009 115820

Protože jsme třída kulíšků, rozhodli jsme se vytvořit si své papírové maskoty. Posuďte sami, jak se nám to během jediné vyučovací hodiny pracovních činností báječné povedlo. Papírové sovičky nám už dělají radost doma.

img 20180907 082332

Po měsíci seznamování se s prvními písmeny umíme napsat a přečíst nejen několik slov, ale zvládáme komunikovat i pomocí celých napsaných vět. Abychom si upevňovali představu čísla, krokujeme, tleskáme, skáčeme a prostorovou představivost trénujeme s pomocí kostek a brček.