20180618 095048

IMG 4663

Dne 17. dubna jsme v rámci výuky francouzského jazyka navštívili Francouzský institut ve Štěpánské ulici. Prohlédli jsme si knihovnu pro mládež, též pro dospělé, studovnu, kulturní místnost, galerii, kino a prodejnu francouzské literatury. Do tohoto kulturního stánku se stále i v budoucnu budeme rádi vracet, neboť výuku francouzského jazyka budeme i nadále prohlubovat. 

unnamed33

O minulém víkendu proběhla celostátní akce „Ukliďme Česko, ukliďme svět“. Naši deváťáci název rozšířili o „ukliďme Tusarku“. Začali tím, že vypomáhali s úklidem okolo školky. Slečny hráběmi vystrnadily z trávníku a křoví zafoukané staré listí, kluci pomáhali panu školníkovi s vynášením starých lavic a židlí z prostor sklepa. Udělali pěkný kus práce a přitom si užili sluníčka a jarního tepla. 

IMG 20180321 083629

Ve středu 21. března jsme absolvovali v letošním roce už druhé setkání s lektorkami PrevCentra. Tentokrát bylo tématem naše dospívání, vztahy mezi dívkami a chlapci a v neposlední řadě také přechod na střední školu. Zatím se na to připravujeme čistě teoreticky, ale kdo ví, co přinese realita? 

20171019 111052

Ve čtvrtek 19. října proběhl pro žáky 9. ročníku dvouhodinový program Bankéři jdou do škol. Tématem přednášky byla kyberbezpečnost. Žáci se dozvěděli, jaké služby nabízí banky, zjistili, kdy se objevil první bankomat. Dozvěděli se o zákonech, které se týkají platebního styku a také, co v současnosti hýbe bankovnictvím, tzv. instantní platby. Žáci se s nadšením zapojili do diskuze a v závěru měli spoustu dotazů.