Důležité
-
Hodnocení žáků na konci I. pololetí školního roku 2020/2021
31Hodnocení žáků na konci I. pololetí školního roku 2020/2021 bude probíhat dle běžných… -
Organizace výuky od 11. 1. 2021, změny v rozvrzích on-line výuky (aktualizováno 8. 1. 2021)
6427. ledna 2021 vláda na svém jednání prodloužila opatření, která byla v platnosti od 4. 1.…
Chceme tímto poděkovat všem rodičům, kteří nás podpořili jak pomocí s přípravou na jarmark a nebo tím, že si nakoupili výrobky v našem stánku. Jsme rádi, pokud jste si jarmark užili stejně jako my. Přejeme krásné Vánoce všem.
Žáci 8. A
7.12 jsme navštívili pražský Dům fotografie a prohlédli jsme si výstavu Pavla Baňky s názvem Blízkost. Jedná se o výstavu fotografických portrétů, která je součástí autorova osobního fotografického deníku Z mého života. Sám autor svůj způsob zachycení lidských tváří popsal jako ..."proces překračování samoty a způsob mlčenlivého dialogu". V následném workshopu portrétní fotografie se žáci seznámili se základními pojmy i technikami a pokusili se o vlastní zachycení spolužáků pomocí fotoaparátu v mobilním telefonu. Za domácí úkol mají připravit si prezentaci svých fotografií na další hodinu výtvarné výchovy, která bude 21.12.
V pátek 24.11 obě osmé třídy navštívily společně veletrh středních škol Schola Pragensis. Nabídka středních škol a odborných učilišť byla opravdu široká. Většinu škol prezentovali jejich současní studenti, takže byl příležitost se na leccos zeptat a mnoho věcí si osobně vyzkoušet. Sice to neznamená, že by všichni osmáci měli jasno v tom, kam se budou za rok hlásit, ale určitě si rozšířili obzory.
V listopadu jsme se byli podívat na výstavě jednoho z našich nejuznávanějších současných výtvarníků Krištofa Kintery v Rudolfinu. Výstava se jmenuje Nervous trees a jak už evokuje název je inspirovaná přírodou, ale zase na druhé straně se tu setkáme také s estetikou města a ulice. Měli jsme možnost nahlédnout do umělcova ateliéru a seznámit i s tím, jak a z čeho jednotlivá díla vznikají. Na závěr jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak se dělá moderní umění a ve skupinách jsme tvořili vlastní dílo ze stejných materiálů jako Krištof Kintera, navíc jsme svoje umělecké dílo prezentovali ostatním.
Podívejte se, co dokážou osmáci s fotkou. Tyhle obrázky jsou výsledek naší společné práce při výtvarné výchově. Nejdřív jsme společně tvořili mandaly z podzimního listí, práci jsme si vyfotili a pak jsme měli fotky upravit. Následovalo ještě kreslení vlastních mandal a pak už běžela fantazie na plné obrátky. Tady vidíte to nejlepší