IMG 6245

Název tematické vycházky Mise Vyšehrad zní jako z Jamese Bonda. A věřte, že jsme si tak místy připadali. Agenti 007 započali pátrání po historických meznících a událostech s Vyšehradem spjatým u Starého purkrabství. Průvodce a lektor exkurze (model „dva v jednom“) si s námi nejdřív o Vyšehradu trochu popovídal, aby zjistil, kolik toho už víme. Byli jsme sami překvapeni, kolik informací jsme jako třída dokázali dát do kupy. Vycházka nás pak zavedla na nejdůležitější místa Vyšehradu - Staré purkrabství, Královská a knížecí akropole, kostel sv. Petra a Pavla, Vyšehradský hřbitov a Slavín a nakonec podzemní kasematy a tajemný sál Gorlice, kde jsou umístěny originální sochy z Karlova mostu. Vycházka dost dlouhá, zato nabitá novinkami a zajímavostmi z naší historie. Inu, pěkné to bylo.

img 20180410 wa0005

V hodinách angličtiny jsme se v posledních dvou týdnech velmi intenzivně zabývali domácími zvířaty. Navázali jsme na látku z učebnice a ve skupinách vytvořili plakát vlastní farmy. Součástí práce bylo hledání informací o jednotlivých zvířatech, překlad do angličtiny a také hodně výtvarného tvoření. Na závěr museli všechny skupiny svoji farmu a zvířata na ní představit ostatním. Potěšilo mě, že se všechny děti snažily a nenašel se nikdo, kdo by si prezentaci nepřipravil.

IMG 5106

V pátek 1. prosince přišly prověřit naše vzájemné vztahy slečny lektorky z Prevcentra. Tato preventivní organizace u nás nebyla poprvé, proto víme, že se zaměřuje na kolektiv, jeho spolupráci a fungování vůbec. Prošli jsme několika aktivitami, kde jsme zkoušeli správně a účelně komunikovat, zabrousili jsme i do problematiky rasismu a xenofobie. Rozhodně všichni víme, co je správně, ovšem praxe mnohdy pokulhává. Takže do příštího setkání máme takový náročnější domácí úkol.