IMG 20190130 122520

Ve škole se určitě nenudíme. Ke konci kalendářního roku jsme se naučili číst a psát všechna písmena české abecedy, počítáme jak o život a během prvouky jsme zvládli otestovat tvrdost některých materiálů a propustnost jiných. Kromě toho si výuku každý den opepříme nějakou hrou nebo soutěží. Teď, na konci ledna se můžeme pochlubit tím, že už nám nezůstane utajený obsah žádného textu. Ani toho, který je psán malými písmeny. Celé pololetí se nám práce dařila na  jedničky, tak teď  šupky dupky  do pololetí druhého. To bude ve znamení především psacího písma. Tak nám držte palce.

20180620 102039

Na farmě pod bájnou horou Blaník je tolik atrakcí a zajímavostí, že se to ani vypovědět nedá. Předně tedy zvířata – koně, krávy, ovce, oslíci … a taky drůbež všeho druhu. My už víme, že to jsou zvířata hospodářská. Spoustu jsme si jich mohli nejen pohladit (pokud se dala), ale dokonce také nakrmit. Nejzajímavější byl opravdový křest malého králíčka. Mohli jsme mu sami vybrat jméno, a protože byl moc roztomilý, pojmenovali jsme ho Čumáček. Snad ho ještě někdy navštívíme, abychom zjistili, jak se mu daří. 

20180529 112359

Prvňáci mají za sebou už takřka celý školní rok. Hodně se toho naučili, tak se pouštějí do experimentů. Malování bosými nožkami je určitě nezvyklé, ale popasovali se s tím báječně. A procvičili si klenbičky …

20180529 100300

Také prvňáci měli možnost zhlédnout letové ukázky dravců ze záchranné stanice v Modřanech…

WP 20180320 003[1]

Projekt Veselé zoubky, který u nás realizuje jeden známý řetězec drogerie, máme rádi. Je u něj totiž pěkně veselo. Aby ne, když tam skoro pořád musíte mít roztaženou a otevřenou pusu jako při hurónském smíchu. Jak jinak byste se správně učili čistit zuby? Ale ne, trénovali jsme to nanečisto na obřích zubiskách, které si  paní lektorky k výuce donesly. Domů jsme dostali moc pěkný dárek – kartáček a pastu. A tam už se pojede naostro.