101

Naše dlouho očekávaná cesta do Říma začala odpoledním odjezdem od benzínky, která je kousek od školy. Všichni jsme byli plni nadšení a očekávání. Usadili jsme se a vyrazili směrem k italské metropoli. Naše dobrodružství začalo.Po dlouhé noci strávené na cestě jsme konečně dorazili do Říma. Naše první kroky vedly do metra, kterým jsme se posunuli ke Colosseu. Od Colossea jsme prošli ruinami starých bazilik a vítězných oblouků na ForumRomanum. Prošli jsme kolem římského kapitolu a pokračovali k Fontáně di Trevi, odtud pak ke Španělským schodům a od nichaž k Pantheonu. Jako poslední památku tohoto dne jsme navštívili baziliku sv. Petra.Další den, ve středu,jsme nejprve navštívili Andělský hrad a hned poté jsme směřovali na PiazzaNavona. Po několikahodinovém rozchodu jsme šli do Sixtinské kaple, což byla naše poslední památka v Římě. Poslední den jsme strávili na pláži Santa Severa, kde jsme se ke konci rozdělili na dvě skupiny. Otužilci zůstali na pláži a skupina zájemců o historii odpochodovala na prohlídku na středověkého hradu. No a pak už jen odjezd domů. V pátek 24. květnav odpoledních hodinách jsme unavení dorazili zpátky do Prahy. (Marie Vohralíková, 9. B)