105

Dne 25. dubna jsme se v rámci výuky francouzskému jazyku vydali do Francouzského institutu ve Štěpánské ulici číslo 35.

První institut vznikl v roce 1920, byl znám jako Institut Ernesta Denise, který ho založil.
K největšímu rozkvětu došlo v období mezi dvěma válkami a po roce 1989, kdy jej slavnostně otevřeli prezidenti Francois Mitterrand a Václav Havel.
Ve Francouzském institutu jsme navštívili především knihovnu pro mládež, kde jsou kromě knih k dispozici též počítačové hry a unikátní první kniha v rozšířené realitě, která nás velice zaujala. Dále jsme zhlédli knihovnu pro dospělé čtenáře, mediatéku, sál Kina 35, Galerii 35, kde právě probíhá výstava věnovaná krásám Korsiky, též knihkupectví, kde lze zakoupit francouzské učebnice a beletrii.
Institut budeme nadále navštěvovat také pro jeho četné kulturní akce, vzdělávací kurzy.
Jeho vybavení je po rekonstrukci na vysoké úrovni.