• info

  Výsledky zápisu do 1. tříd

  2407
  Ředitelka školy Mgr. Monika Nezbedová sděluje tímto výsledky zápisu do prvního ročníku…
 • letak letni skola p7

  Letní školka v Praze 7

  3690
  Online přihláška na Letní školku P7 (odkaz) Závazná přihláška - Letní školka P71.06 MB
 • info

  Запис UKR

  4105
  Запис до 1 класу початкової школи на навчальний рік 2023/2024 дітей з України Записи…
 • info

  Přírodovědná třída na Tusarce

  5675
  Informace pro rodiče žáků 5. ročníku. Také v příštím školním roce nabízíme budoucím…

12

Jsme gramotní? No jistě, co je to za otázku, vždyť jsme Evropané. Ale jsme finančně gramotní? Nemáme dluhy? Ty jsou hodně nepříjemné a měli bychom se jim vyhnout. Ve čtvrtek 27.dubna nás navštívili dva lektoři z organizace Člověk v tísni. Ve dvouhodinovém programu zaměřeném na finanční gramotnost jsme odhadovali ceny potravin, hledali, kde ušetřit, zkusili navrhnout rodinný rozpočet mamince samoživitelce, seznámili jsme se s formami pomoci od úřadu práce.Pracovali jsme ve skupinách. Marek, Mikoláš, Ben a Vojta se ukázali jako potenciálně velmi dobří hospodáři, ale i ostatní se snažili.V závěru programu jsme si také ukázali, jak pár jízd načerno může zamávat rodinným rozpočet a způsobit nám do budoucna velké problémy. Dluhy si nás totiž vždycky najdou.Takže vám přejeme, abyste se nikdy nenechali chytit do dluhové pasti.