info green
497

Karanténa v MŠ - třída Mravenců

Upozornění pro rodiče dětí Z důvodů kontaktu s covid pozitivní osobou je třída Mravenců…
zdrava5
679

Projekt Zdravá 5

Naše mateřská škola je zapojena do projektu Zdravá 5. Je to unikátní celorepublikový…
sokol1
1469

Se Sokolem do života - projekt pro školní rok 2021/2022

V letošním školním roce se naše školka zapojila do projektu "Se Sokolem do života aneb…
klicek
1567

Klíček pro předškoláky

Základní škola Tusarova, Praha 7Pro Vás a Vaše předškoláky i v letošním roce připravila…

zdrave

Ke stažení

Projekt si klade za cíl naučit děti porozumět zdravému životnímu stylu.

Chceme jim nabídnout dobrý základ pro pochopení a zažití správných zásad a znalostí, které mohou trvale zvýšit kvalitu jejich života.

Počítá se i s vydatnou pomocí rodiny a vůbec spoluprací všech pracovníků školky. Jedním z cílů projektu je samostatné rozhodování dětí podle zásad zdravého životního stylu.

Zdravý životní styl je pro nás důležité a aktuální téma, kterému chceme lépe rozumět.

Hlavními pilíři celého projektu jsou 4 oblasti:

  • Vím, co jím (strava)

Našim cílem je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozenému zařazení do životního stylu. V této části projektu se děti seznámí zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování.

  • Kdo sportuje nezlobí (pohyb)

Děti budou provozovat sportovní aktivity v rámci edukační činnosti ve školce, v základní škole, na hřišti i zahradách. Budeme spolupracovat s plaveckým bazénem Šipka, Sokolem a v naší nabídce mimoškolních aktivit nebude chybět fotbalová školička (všeobecná pohybová průprava) ani hudebně pohybový kroužek.

  • Když jsme zdraví, svět nás baví (vnitřní pohoda, psychohygiena)

Děti poznávají části lidského těla – jeho principy fungování, správnou péči o své fyzické i psychické zdraví. Kreativní formou se seznamují i s alternativními způsoby utužování lidské imunity, upevňují své hygienické návyky, motivují se k aktivnímu zdravému životu.

  • Svět kolem nás (zdravé prostředí, ekologie)

Smyslem projektu je rozvíjet prostřednictvím různých činností kladný vztah k sobě, k prostředí, ve kterém žijeme, k přírodě. Děti se učí poznávat a chápat, že lidská činnost může životní prostředí chránit, ale také poškozovat. Hlavním cílem je přimět děti k aktivnímu přístupu k okolí a možnostem zlepšení vlastního života.