IMG 20190524 091902

Žáci z 1. A a přípravné třídy se na jedno dopoledne proměnili v malé kuchaře. S nadšením se pustili do přípravy pomazánek. Pak se chopili nožů a s velkým elánem namazali pomazánku na jednohubky. Aby vše bylo hezky barevné, dozdobili jednohubky zeleninou a ovocem. Nakonec prostřeli stoly s jídlem a raut mohl začít. To vám byla mňamka.

img 20190204 100555

Vyrazili jsme do planetária na naučný pořad pro děti s názvem Polaris. Když jsme se pohodlně usadili do křesel, celá místnost se ponořila do tmy. Nad hlavami se nám na noční obloze rozsvítily hvězdy a my uviděli souhvězdí Malého vozu, Velkého vozu nebo Orionu.  Pak nám pustili očekávaný film, kde nás provázeli lední medvěd a tučňák za tajemstvím polární noci. Cestovali jsme s nimi vesmírnou ponorkou k planetě Saturn.

img 20181218 104147

V předvánočním čase jsme vyrazili na výstavu betlémů do kostela Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí. Betlémy jsou vytvořeny z různých materiálů. Zaujal nás velký dřevěný betlém, kde se postavičky lidí a zvířat pohybovaly. Vše bylo jako ve skutečnosti, například pejsek na nás vrtěl ocáskem. Obdivovali jsme betlém z chlebového těsta, který byl vyroben před 150 lety. Nedá se vypsat, co vše jsme viděli, nádheru betlémů můžete posoudit, jen když je uvidíte na vlastní oči.

IMG 20181016 100545

Prvňáčci se poprvé vypravili na malý výlet.  S batůžky na zádech jsme vyrazili pěšky na nádraží Holešovice na autobus, který nás dovezl do cíle, do botanické zahrady. Zde na nás čekalo překvapení - takové malé pohádkové království. Postavičky, které známe z pohádek, byly vyrobeny z dýní.  Nechybělo tady peklo, okolo poletovaly čarodějnice, drak měl tři hlavy, vodník si hlídal svůj malý rybníček a byly tady i další postavy. Proběhli jsme bludištěm pak už hurá do skleníku „FATA MORGANA“. Obdivovali jsme poletující motýly i cizokrajné ryby v jezírku. Na zpáteční cestě jsme od autobusu ťapali pěšky do školy.

IMG 20181005 082807

Žáci z 1. A a Přípravné třídy si spolu udělali projektový den s názvem „Pojďme spolu do pohádky“.  Všichni s napětím sledovali děj pohádky „O perníkové chaloupce“. Na pracovním listě si zahráli na Jeníčky a Mařenky, co sbírali do džbánku jahody.

Hráli jsme si hru „na zrcadlo“ a zazpívali si písničku „Pět ježibab“.  Někteří si zkusili svoji zručnost a vyhledávali poslepu předměty v čočce. Nakonec si všichni vyrobili vlastní perníky a vznikla z toho perníková chaloupka.