p 20171218 140634

Z představení magická iluze byly děti doslova nadšené a i paním vychovatelkám se představení moc líbilo. Během show bylo zapojeno i několik dětí ze ŠD, které si to náramně užily. Zatančily si s medvědem, zahrály si v improvizované kapele, z jednoho chlapce se dokonce stala pumpa na vodu, zahrály si židličkovanou a k tomu shlédly spoustu dalších triků a nádherné taneční představení teprve osmileté dívenky. 

20171201 145401

Dne 1. 12. 2017 navštívilo 4. a 5. odd. ŠD Technické muzeum v Praze. Návštěva se týkala zejména dopravní sekce. Děti se seznámily s auty, motocykly, letouny a lokomotivami, které se v naší zemi, ale i jinde dříve vyráběly. Úplně nejvíc se nám líbila právě zmíněná lokomotiva, do které jsme mohli dokonce nakouknout a také velký lítající balón, který mnoho dětí vidělo poprvé. 

img 1657

Módní přehlídka proběhla v 1. a 2. oddělení 29. 11. 2017. Jednalo se o přehlídku lesních víl. Všechny kostýmy si děvčata vlastnoručně vyrobila z různých látek a krajek. Dokonce jsme mohli shlédnout taneček a na konci čekala na všechny sladká odměna. 

20171129 142226

Ve středu 29. listopadu navštívily děti z 3. a 6. oddělení ŠD Expozici Gastronomie v Národním zemědělském muzeu. V dětské gastronomické herně si mohly vyzkoušet nakupování, vaření prostřednictvím interaktivní tabule, vykrajování cukroví. Spoustu zajímavostí se mohly dozvědět také o původu potravin a významu produktů českého zemědělství. Rozeznávat potraviny se učily nejen zrakem, ale také dalšími smysly, hmatem a čichem. Podnětné bylo rovněž nahlédnutí do často již zmizelých kuchyní našich babiček a prababiček.

 

img 1647

Dramatický kroužek zahrál svou první pohádku pro rodiče. Byla to pohádka o Koblížkovi, který utekl babičce a dědečkovi, aby ho nakonec venku snědla liška. Děti předem pilně trénovaly, a proto bylo dramatické představení velmi povedené. I rodičům se pohádka moc líbila a děti sklidily veliký potlesk. Nemohou se dočkat dalšího nacvičování a rodiče další podívané.