unnamed33

O minulém víkendu proběhla celostátní akce „Ukliďme Česko, ukliďme svět“. Naši deváťáci název rozšířili o „ukliďme Tusarku“. Začali tím, že vypomáhali s úklidem okolo školky. Slečny hráběmi vystrnadily z trávníku a křoví zafoukané staré listí, kluci pomáhali panu školníkovi s vynášením starých lavic a židlí z prostor sklepa. Udělali pěkný kus práce a přitom si užili sluníčka a jarního tepla. 

IMG 20180321 083629

Ve středu 21. března jsme absolvovali v letošním roce už druhé setkání s lektorkami PrevCentra. Tentokrát bylo tématem naše dospívání, vztahy mezi dívkami a chlapci a v neposlední řadě také přechod na střední školu. Zatím se na to připravujeme čistě teoreticky, ale kdo ví, co přinese realita? 

20171019 111052

Ve čtvrtek 19. října proběhl pro žáky 9. ročníku dvouhodinový program Bankéři jdou do škol. Tématem přednášky byla kyberbezpečnost. Žáci se dozvěděli, jaké služby nabízí banky, zjistili, kdy se objevil první bankomat. Dozvěděli se o zákonech, které se týkají platebního styku a také, co v současnosti hýbe bankovnictvím, tzv. instantní platby. Žáci se s nadšením zapojili do diskuze a v závěru měli spoustu dotazů. 

20171012 082056

Ve čtvrtek 12. října se třída 9. A zapojila do 1. kola soutěže Mladý chemik. Jedná se o soutěž, která hledá nejlepšího mladého chemika. Povzbuzuje zájem žáků o chemii a přírodní vědy zábavnou formou.
A kdo na Tusarce vyhrál?
 
1. místo - Lin Tian Yang
2. místo - Šárová Eliška
3. místo - Barbora Doubková
 
Blahopřejeme!

IMG 1552

Ve čtvrtek 21. září 2017 jsme si při první dvouhodinovce výtvarné dílny vyzkoušeli techniku frotáže. Každý dostal skutečnou kukuřici, tu jsme nejprve oloupali z listů a „vlasů“, potom jsme ji nabarvili temperou nakonec jsme ji jako „válečkem“ tiskávali na velkou čtvrtku. Po zaschnutí jsme se snažili kukuřici co nejvěrněji a v reálné velikosti nakreslit tuší. Byla to dřina, ale nakonec jsme to všichni zvládli!