img 20180621 094953

Dne 21. června se naše třída 6. A spolu s třídou 7.A zúčastnila zážitkového výletu. Navštívili jsme město Mělník, kde jsme obdivovali krásný zámek, historické malebné náměstí a soutok řeky Labe a Vltavy v krásné přírodní scenérii.Tamější proboštský kostel sv.Petra a Pavla skrývá ve svém podzemí jednu z největších kostnic v naší republice. Byla zřízena v 18.století. Nápis v kostnici nám připomněl, že náš lidský život je omezený:  " Co jste vy, byli jsme i my- Co jsme my, budete i vy." Jedním ze symbolů Čech je památná hora Říp, o které v souvislosti s příchodem praotce Čecha se zmiňují naši nejstarší kronikáři a kterou popsal Alois Jirásek ve své knize Staré pověsti české. I přes tropické vedro jsme vyšli na tuto horu a pokořili ji. Na jejím vrcholu jsme navštívili rotundu sv.Jiří a pak se na vyhlídce kochali nádhernou českou krajinou, jež se před námi rozprostírala. Výlet se nám vydařil, příští školní rok se budeme těšit na další.