IMG 4477

V adventním čase se vypravila naše třída na expozici fotografií o fotbalové legendě Josefu Bicanovi, který bydlel v  Praze 7. Výstava byla uspořádána v budově Městské části Prahy 7. Přestože Pepiho pamatují spíš naši dědové, životní úspěchy tohoto fotbalisty nás velice zaujaly. Předvánoční čas nám zpříjemnila též návštěva kostela sv.Antonína a krásný vánoční strom stojící před ním.

IMG 4446

Dne 13.prosince proběhl v aule naší ZŠ Tusarova již osmý ročník vánočního jarmarku. Jedná se o oslavu Adventu, krásného předvánočního času. Vánoční jarmark byl i v tomto školním roce prezentací zdařilé tvořivé činnosti žáků každé třídy, tedy i naší 6.A. Vždy se jedná o velkou společenskou událost, při které se setkávají rodiče a přátelé školy s našimi učiteli a žáky. Je příjemné, že ho navštěvují též bývalí pedagogové a absolventi naší školy se svými rodinami. Cílem akce je též pomoci nemocným dětem, jedná se tudíž i o charitativní záležitost. I letošní vánoční jarmark byl příjemný a už se těšíme na další. 

IMG 4413

Dne 3. 11. se naše třída zúčastnila setkání se zachráncem zvířat. Pan záchranář nás prostřednictvím audiovozuálního programu seznámil se záchranou zvířat, která potřebují lidskou pomoc. Také jsme na vlastní oči viděli vzácné druhy zvířat. Dozvěděli jsme se, kdy je pomoc zvířatům nezbytná a kdy není.

IMG 4389

Dne 3. listopadu navštívila naše třída Planetárium. Tématam této zajímavé a poučné akce byly pohyby Země. Sledovali jsme záznamy o prvních letech do kosmu a přírodní zákony naší planety.

IMG 4362

Dne 3. 10. navštívily dvě lektorky z Prev.centra naši třídu 6.A. Jejich cílem bylo zajímavou a zábavnou formou pozitivně působit na naše chování a vytváření hezkého klimatu ve třídě. Napřed jsme si sepsali pravidla slušného chování. K nim patří například: vzájemný respekt (vždy mluví jen jeden, vzájemně se nepřekřikujeme a každý mluví sám za sebe). Hráli jsme různé hry, při kterých jsme si tato pravidla osvojovali.
Pak jsme ve skupinkách prostřednictvím obrázků vyjádřili naše přání, jak by měl vypadat náš ostrov. 
Během této akce jsme pracovali také s tématem šikany, které je v dnešní době velice důležité. Uvedené setkání posílilo myšlenku naší vzájemné spolupráce.