img 3658

Jaro je tady a jarní výtvarná témata s ním! Hned první dubnovou hodinu výtvarky a pracovních činností jsme se pustili do tvoření veselých zajíců. Práce nás bavila a ušáci se nám všem krásně povedli.

IMG 3153

Na konci února jsme se pustili do sportování. Medaile z toho sice nebyla, ale hezký zážitek a spousta legrace rozhodně ano.

img 2511

Adventní čas jsme v 5. C prožili v nefalšované vánoční atmosféře. Vše začalo pečením a zdobením perníčků, které jsme se rozhodli prodávat na školním jarmarku. Kromě perníčků jsme vyráběli také svícny a vánoční přáníčka. Ve čtvrtek 21. 12. jsme se vydali na Staroměstské náměstí, kde jsme nasáli tu pravou vánoční atmosféru. A úplně nejlepší byl poslední den školy, kdy jsme si ve třídě uspořádali besídku s dárečky, čajem a cukrovím. Byl to krásné a slavnostní zakončení kalendářního roku 2017.

 

IMG 1638

Ve čtvrtek 21. září jsme se na pozvání nakladatelství Mladá fronta vypravili na  5. ročník knižního řádění Bookni si! aneb Za knížkami do továrny.

Akce se konala v prostorách smíchovské továrny MeetFactory a byla plná zajímavostí ze světa dětských knížek. Mohli jsme se zasoutěžit, setkat se s ilustrátory nebo navštívit „knižní lázně“ – a tady si odpočinout a prolistovat si nové knížky. 

IMG 1604

V úterý 19. září jsme si náramně užili první podzimní výtvarku. Každý dostal jednu skutečnou kukuřici a s tou se potom děly věciJ Nejprve jsme ji oloupali z listů, potom barvili a „jako“ válečkem otiskávali na velkou čtvrtku. Po zaschnutí jsme se snažili kukuřici co nejvěrněji a v reálné velikosti nakreslit tuší. Byla to dřina, ale nakonec jsme to všichni zvládli!