IMG 6245

Název tematické vycházky Mise Vyšehrad zní jako z Jamese Bonda. A věřte, že jsme si tak místy připadali. Agenti 007 započali pátrání po historických meznících a událostech s Vyšehradem spjatým u Starého purkrabství. Průvodce a lektor exkurze (model „dva v jednom“) si s námi nejdřív o Vyšehradu trochu popovídal, aby zjistil, kolik toho už víme. Byli jsme sami překvapeni, kolik informací jsme jako třída dokázali dát do kupy. Vycházka nás pak zavedla na nejdůležitější místa Vyšehradu - Staré purkrabství, Královská a knížecí akropole, kostel sv. Petra a Pavla, Vyšehradský hřbitov a Slavín a nakonec podzemní kasematy a tajemný sál Gorlice, kde jsou umístěny originální sochy z Karlova mostu. Vycházka dost dlouhá, zato nabitá novinkami a zajímavostmi z naší historie. Inu, pěkné to bylo.