img 4898

Krásného říjnového počasí využíváme k naučným vycházkám po Praze. Tentokrát jsme si vyrazili na Vyšehrad. Prošli jsme se po hradbách, ale marně jsme vyhlíželi Horymíra na Šemíkovi, nezahlédli jsme ani vlásek některé ze tří Krokových dcer. Abychom neopustili Vyšehrad zklamáni, šli jsme rozehnat chmury na dětské hřiště. A věřte nebo ne, našli jsme tam opevnění, dřevěný hrad, dokonce i Šemíka jsme osedlali. Bylo to poučné i zábavné sluníčkové dopoledne.

 IMG 4837

Po nepříjemných zářijových deštích nás konečně navštívilo babí léto. Sluníčko, teplo, barevné listí na stromech … Jistě to zařídila nějaká podzimní víla, která už se nemohla dívat na to, jak je venku smutno. No a jak asi taková podzimní víla vypadá, to uvidíte na našich fotografiích.

IMG 4742

Vydavatelství Mladá fronta opět pořádala podzimní dětské knižní „řádění“ s názvem Bookni si! aneb Za knížkami do továrny.  Z Tusarky se vydala i naše třída 3. B. Dopoledne strávené v MeetFactory bylo plné her, soutěží a samozřejmě moc pěkných nových knížek. Pořadatelé připravili řadu zábavných aktivit pro malé i větší čtenáře.  My jsme si vše náležitě užili a navíc si odnesli domů malý dárek. Jaký asi jiný než hezké knihy.

IMG 4685

I když léto ještě podle kalendáře neskončilo, my ráno do školy pěkně hupskáme v teplých bundičkách. Podzim se nám cpe i do školy, tak ho aspoň přivítáme hezky vyzdobenou třídou.