IMG 6379

O Pracovních činnostech děti z 2. C vytvářely náušnice a náramky maminkách, babičkám a sestrám pro radost. Navlékání korálků nám šlo levou zadní a vázání uzlíků jsme si náležitě procvičili.


Trója

 IMG 20180613 110306

Od poloviny února do začátku června docházeli žáci 2.C a 3.C každou středu na lekce plavání do bazénu AXA. Pod vedením zkušených a trpělivých lektorů si děti osvojily základy plavání. Poslední lekci už děti plavaly bez pomůcek. Odměnou jim potom byla volná zábava ve vodě. Letošní prázdniny si děti určitě užijí spoustu legrace při vodních hrátkách. Vody už se totiž nebojí!

 

img 3714

O víkendu 26. a 27. 5. se žáci 2.C i s rodinnými příslušníky vydali na výlet na hrad Točník. O sobotním dopoledni si zájemci prohlédli sousední zříceninu hradu Žebrák, poté jsme se společně vydali na komentovanou prohlídku Točníku. Odpoledne po prohlídce hradu následovala vycházka v okolí Točníku. Večer jsme si na ohni před hradem opekli buřty a po večeři si děti zařádily na nádvoří hradu. V noci pak děti probudil poplach – na hradě je Bílá paní! Noční bojovku si užili všichni, děti i dospělí. V neděli dopoledne si děti vyzkoušely střílení ze vzduchovky.

Úžastníci zájezdu děkují mamince Lucii Novotné Koumarové za zprostředkování výletu, tatínku Lukáši Lisovi za zajištění programu se vzduchovkou a především paní kastelánce Točníku a Žebráku za vstšícnost a trpělivost.

img 20180427 115530

Ještě před vyráběním papírových čarodějnic byli malí mágové a čarodějky zkoušeni ze svých kouzelnických vědomostí. Teď už vědí, že žabí sliz a mločí jed není radno míchat dohromady a že potkáme-li draka, sluší se saň pozdravit.

img 20180207 115628

Před jarními prázdninami jsme ve 2. C věnovali masopustu. O prvouce jsme zjistili, jak vypadá tradiční masopust. V hodině Výtvarné výchovy jsme vyráběli třpytivé karnevalové masky s ozdobou s peří.