img 20180207 115628

Před jarními prázdninami jsme ve 2. C věnovali masopustu. O prvouce jsme zjistili, jak vypadá tradiční masopust. V hodině Výtvarné výchovy jsme vyráběli třpytivé karnevalové masky s ozdobou s peří.

 

img 3375

V pátek 12. ledna se třída II. C vydala na výstavu Sedmičky Josefa Lady do galerie Tančícího domu. Výstava zachycuje nejznámější obrazy a ilustrace Josefa Lady.  Nejvíce se nám líbily obrazy ze známých pohádkových knížek a pobavily nás obrazy s náměty hospodských rvaček. Prohlédli jsme si Ladou navržené kostýmy pohádkových postav i jeho zrekonstruovanou pracovnu. 

img 20171123 090443

Na čtvrtek 23. 11. jsme si na hodinu prvouky přinesli fotografie našich rodinných příslušníků. U "kulatého stolu" jsme si fotografie prohlédli a povídali si o tom, jak a kdy se doma společně scházíme a jak si doma vzájemně pomáháme, aby domácí práce nezůstávaly jen na našich maminkách. Fotografie jsme poté nalepili do sešitů na angličtinu, kde nám pomáhají se slovní zásobou v lekci "My Family".

IMG 2839

V pátek 20. října se 2.C vydala do Zemědělského muzea na výstavu s názvem Myslivost. Děti si interaktivní formou ověřily své znalosti o lesních zvířatech a rostlinách. Na procházce ve Stromovce si poté děti užívaly radovánek v podzimní přírodě.

IMG 4755

Hodina pracovních činností v 2. C