20180620 102039

Na farmě pod bájnou horou Blaník je tolik atrakcí a zajímavostí, že se to ani vypovědět nedá. Předně tedy zvířata – koně, krávy, ovce, oslíci … a taky drůbež všeho druhu. My už víme, že to jsou zvířata hospodářská. Spoustu jsme si jich mohli nejen pohladit (pokud se dala), ale dokonce také nakrmit. Nejzajímavější byl opravdový křest malého králíčka. Mohli jsme mu sami vybrat jméno, a protože byl moc roztomilý, pojmenovali jsme ho Čumáček. Snad ho ještě někdy navštívíme, abychom zjistili, jak se mu daří. 

20180529 112359

Prvňáci mají za sebou už takřka celý školní rok. Hodně se toho naučili, tak se pouštějí do experimentů. Malování bosými nožkami je určitě nezvyklé, ale popasovali se s tím báječně. A procvičili si klenbičky …

20180529 100300

Také prvňáci měli možnost zhlédnout letové ukázky dravců ze záchranné stanice v Modřanech…

WP 20180320 003[1]

Projekt Veselé zoubky, který u nás realizuje jeden známý řetězec drogerie, máme rádi. Je u něj totiž pěkně veselo. Aby ne, když tam skoro pořád musíte mít roztaženou a otevřenou pusu jako při hurónském smíchu. Jak jinak byste se správně učili čistit zuby? Ale ne, trénovali jsme to nanečisto na obřích zubiskách, které si  paní lektorky k výuce donesly. Domů jsme dostali moc pěkný dárek – kartáček a pastu. A tam už se pojede naostro.

wp 20171221 010

Zelený žabák Kvak a hnědý ropušák Žbluňk jsou velcí kamarádi z pohádkové knížky. A protože bychom s nimi rádi kamarádili i my, vypravili jsme se za nimi do divadla Gong. Zažili jsme společně spoustu příhod, legrace a navrch vyřešili pár opravdových problémů. Na konci pohádky jsme už prožili Vánoce se stromečkem a dárky, které si oba kamarádi navzájem pochystali. To jsme nevěděli, že i žabáci mají své Vánoce! Nebo Žabánoce?