wp 20171221 010

Zelený žabák Kvak a hnědý ropušák Žbluňk jsou velcí kamarádi z pohádkové knížky. A protože bychom s nimi rádi kamarádili i my, vypravili jsme se za nimi do divadla Gong. Zažili jsme společně spoustu příhod, legrace a navrch vyřešili pár opravdových problémů. Na konci pohádky jsme už prožili Vánoce se stromečkem a dárky, které si oba kamarádi navzájem pochystali. To jsme nevěděli, že i žabáci mají své Vánoce! Nebo Žabánoce?

wp 20171222 018

Naši „domečkáři“ (jinak žáci z 1. B a 1. C) slavili Vánoce společně. Domeček byl vyzdoben krásným stromkem a po druhé vyučovací hodině došlo na koledy a nadílku. Kdo se podívá na fotografie, zjistí, že všichni dostávali stejné a báječně tajemné bílé balíčky. Taky by vás tak strašně zajímalo, co v nich bylo?

 

20171201 080752

Hopinka a Belinka, které jsme přivítali na návštěvě Domečku, nás dočista nadchly. Jejich panička velice poutavě vyprávěla o životě vlků a psů, naučila nás, jak se máme správně chovat, když potkáme neznámého psa, co rozhodně nedělat nesmíme. Popsala a ukázala nám, jak se cvičí psi velkých plemen ...  Ale hlavně jsme si dokázali, že se "vlka" nebojíme.

20171206 083853

Ve středu 6. 12. jsme jeli do Zemědělského muzea na představení O Balynce - hodném štěněti, které si připravilo pro nás karlovarské divadlo. Naučili jsme se správně třídit odpad do barevných kontejnerů, nasmáli jsme se a nakonec jsme vytvořili živý betlém a zazpívali si vánoční koledy. Zbytek času jsme strávili v muzeu zemědělství. To bylo něco! Ukázali jsme paním učitelkám, že se umíme chovat vzorně i mimo Domeček, tak jsme od nich dostali pochvalu. Těšíme se moc na další akci.

wp 20171103 012

V pátek 3. 11. 2017 jsme se zúčastnili přednášky o záchraně zvířat. Zjistili jsme, co dělat v případě, že najdeme zvíře, které vyžaduje naši pomoc, podívali jsme se na videa ze skutečných akcí a také jsme viděli některá živá zvířata - jako například ježka východního a káně. Už se těšíme na pokračování, které nás čeká na jaře.