wp 20171222 002

Naši „domečkáři“ (jinak žáci z 1. B a 1. C) slavili Vánoce společně. Domeček byl vyzdoben krásným stromkem a po druhé vyučovací hodině došlo na koledy a nadílku. Kdo se podívá na fotografie, zjistí, že všichni dostávali stejné a báječně tajemné bílé balíčky. Taky by vás tak strašně zajímalo, co v nich bylo?

20171205 080824

Ráno v 8 hodin k nám přišel náš třídní malý čertík. Přinesl nám každému bonbóny, nezapomněl ani na paní učitelku. Škoda, že zrovna chyběla Tara. Jistě by se jí líbil také. Třetí hodinu se ozvalo znovu zvonění a bouchání na vrata. Mikuláš, několik andělů a čerti byli tu. Zazpívali jsme jim písničku. Pani učitelka potvrdila, že u nás nikdo nezlobí, tak jsme dostali čokoládu, od čertů černou čáru na čelo, andělé nás posypali nebeským zlatem pro štěstí a byli pryč. 

wp 20171201 038

Hopinka a Belinka, které jsme přivítali na návštěvě Domečku, nás dočista nadchly. Jejich panička velice poutavě vyprávěla o životě vlků a psů, naučila nás, jak se máme správně chovat, když potkáme neznámého psa, co rozhodně nedělat nesmíme. Popsala a ukázala nám, jak se cvičí psi velkých plemen ...  Ale hlavně jsme si dokázali, že se "vlka" nebojíme.

20171206 100014

Ve středu 6. 12. jsme jeli do Zemědělského muzea na představení O Balynce - hodném štěněti, které si připravilo pro nás karlovarské divadlo. Naučili jsme se správně třídit odpad do barevných kontejnerů, nasmáli jsme se a nakonec jsme vytvořili živý betlém a zazpívali si vánoční koledy. Zbytek času jsme strávili v muzeu zemědělství. To bylo něco! Ukázali jsme paním učitelkám, že se umíme chovat vzorně i mimo Domeček, tak jsme od nich dostali pochvalu. Těšíme se moc na další akci.

IMG 4804

Žáci tříd 1. B a 1. C se s úlevou vrátili do opraveného Domečku, který jim poskytuje výsadní právo podle libosti užívat třídy, chodbu i zahradu, a s nadšením se pustili do dalšího učení. Tento týden začali v písance vykrucovat parádní dvojky. Snaží se držet ukázkově tužky, sedět rovně, dodržovat řádky i pomocné linky. Je toho opravdu hodně, co všechno musí při psaní sledovat. Jde jim to od ruky jedna radost!