20180326 102213

Preventivní program Veselé zoubky pro nás připravila dm drogerie. Každým rokem přicházejí zástupci tohoto řetězce a ukazují nám, jak správně si máme čistit zuby, aby zůstaly bílé a zdravé. Jejich informacím důvěřujeme, projekt si nechali schválit Českou stomatologickou komorou. Dostali jsme i pěkné dárky.

Se zdravými zuby souvisí také to, co jíme, proto jsme se vydali na exkurzi do školní kuchyně. To jsme koukali na ty veliké hrnce a pánve. Klidně bychom se do nich mohli schovat.

Před Velikonocemi jsme si povídali o lidových zvycích, o tom, proč se Velikonoce slaví, vyrobili jsme si přáníčko a dokonce ochutnali tradiční pečivo - jidáše a velikonočního beránka. Moc nám chutnalo.

20180319 100030

Postavička (tedy spíše postava!), která nečekaně zavítala k nám do Domečku, byla jako zjevení. Chvilku jsme byli hodně překvapeni, ale pak se vše vysvětlilo. Firma BOVYS dodává do Tusarky ovoce a zeleninu v projektu „Ovoce do škol“. A tohle je její maskot. No řekněte, že byste se s ním chtěli také vyfotif?

20180131 113009

První vysvědčení je pro každého prvňáčka velká událost. Však také ve středu přišli do školy všichni více než natěšeni a s nedočkavostí postrkovali ručičky hodin k jedenácté, kdy měla předávací sláva vypuknout. Radost z jedniček pak nebrala konce a děti se užuž viděly doma, aby se o ni pyšně podělily s rodiči. Přejeme jim, aby tento krásný pocit zažívaly i v dalších letech.

wp 20171222 002

Naši „domečkáři“ (jinak žáci z 1. B a 1. C) slavili Vánoce společně. Domeček byl vyzdoben krásným stromkem a po druhé vyučovací hodině došlo na koledy a nadílku. Kdo se podívá na fotografie, zjistí, že všichni dostávali stejné a báječně tajemné bílé balíčky. Taky by vás tak strašně zajímalo, co v nich bylo?

20171205 080824

Ráno v 8 hodin k nám přišel náš třídní malý čertík. Přinesl nám každému bonbóny, nezapomněl ani na paní učitelku. Škoda, že zrovna chyběla Tara. Jistě by se jí líbil také. Třetí hodinu se ozvalo znovu zvonění a bouchání na vrata. Mikuláš, několik andělů a čerti byli tu. Zazpívali jsme jim písničku. Pani učitelka potvrdila, že u nás nikdo nezlobí, tak jsme dostali čokoládu, od čertů černou čáru na čelo, andělé nás posypali nebeským zlatem pro štěstí a byli pryč.