20180601 094027

Naparádění prvňáci viděli v Gongu divadelní zpracování známé knihy Ondřeje Sekory Ferda Mravenec. Moc se jim líbilo.

 

20180326 102213

Preventivní program Veselé zoubky pro nás připravila dm drogerie. Každým rokem přicházejí zástupci tohoto řetězce a ukazují nám, jak správně si máme čistit zuby, aby zůstaly bílé a zdravé. Jejich informacím důvěřujeme, projekt si nechali schválit Českou stomatologickou komorou. Dostali jsme i pěkné dárky.

Se zdravými zuby souvisí také to, co jíme, proto jsme se vydali na exkurzi do školní kuchyně. To jsme koukali na ty veliké hrnce a pánve. Klidně bychom se do nich mohli schovat.

Před Velikonocemi jsme si povídali o lidových zvycích, o tom, proč se Velikonoce slaví, vyrobili jsme si přáníčko a dokonce ochutnali tradiční pečivo - jidáše a velikonočního beránka. Moc nám chutnalo.

20180319 100030

Postavička (tedy spíše postava!), která nečekaně zavítala k nám do Domečku, byla jako zjevení. Chvilku jsme byli hodně překvapeni, ale pak se vše vysvětlilo. Firma BOVYS dodává do Tusarky ovoce a zeleninu v projektu „Ovoce do škol“. A tohle je její maskot. No řekněte, že byste se s ním chtěli také vyfotif?

20180131 113009

První vysvědčení je pro každého prvňáčka velká událost. Však také ve středu přišli do školy všichni více než natěšeni a s nedočkavostí postrkovali ručičky hodin k jedenácté, kdy měla předávací sláva vypuknout. Radost z jedniček pak nebrala konce a děti se užuž viděly doma, aby se o ni pyšně podělily s rodiči. Přejeme jim, aby tento krásný pocit zažívaly i v dalších letech.

wp 20171222 002

Naši „domečkáři“ (jinak žáci z 1. B a 1. C) slavili Vánoce společně. Domeček byl vyzdoben krásným stromkem a po druhé vyučovací hodině došlo na koledy a nadílku. Kdo se podívá na fotografie, zjistí, že všichni dostávali stejné a báječně tajemné bílé balíčky. Taky by vás tak strašně zajímalo, co v nich bylo?