IMG 20180515 091941

Na netrpělivě očekávaný výlet do Itálie jsme vyrazili v úterý v podvečer. Cesta autobusem byla nečekaně pohodová, stejně jako plavba lodí do Benátek. No a vyrazili jsme obhlídku legendárního města. Prohlídková trasa z   a náměstí svatého Marka  vedla historickým centrem Benátek s  výstavnými paláci  bývalých bohatých kupců a obchodníků. Čekala nás též procházka po slavném mostě Ponte di Rialto, vedoucím přes hlavní Canal Grande.  Absolvovali jsme prohlídku interiérů Dóžecího paláce i sálu Sala dello Scudo  s mapami tehdy známého světa a obřími globusy  uprostřed místnosti. Pohled na historické  gondoly  a lodě obchodníků zakotvené před palácem byl fakt jak z fotek. Určujícím zážitkem však byl taky nejhustší déšť, jaký jsme mohli zažít. Promoklí až do kostí jsme se odebrali ubytovat a nějak oschnout. Druhý den nás čekala celodenní návštěva  zábavního parku Gardaland  přímo na břehu jezera  Lago di Garda. V parku se nachází ohromné množství atrakcí. Podnikli jsme výlety do historie i do různých koutů světa, ocitli jsme se u arabských minaretů, v  Údolí králů  starověkého Egypta, na zaoceánské plachetnici  starého anglického přístavu nebo jsme pluli po  divoké řece  asijskou džunglí plnou buddhistických chrámů. Bilance tohoto dne – ztracená žabka (nedržela se a vypadla z atrakce) a obohacení výpravy o obřího psa (naštěstí plyšového z jakési střelnice). Na závěr dne jsme si poráchali nohy v Lago di Garda a utrmáceni, leč nabiti dojmy, jsme vyrazili k autobusu. A hurá domů! Byl to báječný výlet, jak se brzy sami přesvědčíte na youtube na webu školy.