joomla background image module
Crear Pagina Web

lyzak


Webová kamera - Světlý vrch

Webová kamera - Špičák


Den šestý

Na Špičáku dnes od rána probíhaly závody, takže fronty na lanovky byly větší, než jsme byli doposud zvyklí. Doufáme, že si večer lyžování na Světlém vrchu užijeme víc. Po večeři už jen zabalit a zítra v 9:30 autobusem do Prahy.


Den pátý

Dnes jsme od rána křižovali svahy Špičáku a odpoledne odpočívali. Večer nás opět zlákalo večerní lyžování na Světlém vrchu. Dnešek se nám opravdu vydařil. Zítra zopakujeme dnešní program a večer nás čeká balení. Už brzy nás máte doma, těšte se J!


Den čtvrtý - odpočinkový den

Středeční dopoledne věnovali někteří studiu nebo deskovým hrám a někteří prostě jen dobíjeli energii odpočinkem. Odpoledne jsme šli obejít Albrechtice. Jedenáct nejodolnějších milovníků svahů se vydalo na večerní lyžování na Světlý vrch. Upřímně řečeno, bylo to dosud nejlepší lyžování. Dokonale upravený svah a jen pro nás. Zítra máme v plánu opět Špičák a večer nás můžete pozorovat na večerním lyžování na webkameře Světlého vrchu. Skol!


Den třetí

Úterý bylo ve znamení nádherného počasí. Dopoledne jsme křižovali svahy Špičáku. Po pozdním obědě jsme si zasloužili odpočinek a druhé středeční lyžování jsme si nechali až na večer. Zítra nás čeká studijní dopoledne a odpolední procházka. Máme se tady parádně, no přesvědčte se z fotek sami. Zdravíme do Prahy!


Lyžníci – den druhý

Dnes ráno jsme vyrazili na Světlý vrch. Sněhové podmínky jsou horší než v předchozích letech, ale i tak si to užíváme. Zítra se chystáme objevovat Tanvaldský Špičák a okusíme i večerní lyžování. Posíláme vám do Prahy pár fotek k pokochání. 


Dojeli jsme v pořádku. Jsme ubytování a jdeme na večeři. Zítra pošleme nějaká foto. Lyžníci


Odjíždíme dnes v neděli 19.1. v 15 hodin od budovy školy a vrátíme se v sobotu 25.1. mezi 11. a 12. hodinou.

Z důvodu nemoci se nám na poslední chvíli uvolnila 2 místa. Případní zájemci o doplnění týmu účastníků kurzu se mohou ozvat na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


m1
11

1. B - návštěva Papilonie

Ve středu 19.2.2020 jsme navštívili PAPILONIA - motýlí dům v centru Prahy. Obklopilo nás velké množství pestrobarevných motýlů. Nahlédli jsme do jejich života v tropické přírodě. Odměnou za hezké…
p2140044
11

Přednáška - Klíčové roky našich novodobých dějin

V pátek 14. února si deváťáci z Tusarky vyposlechli dvouhodinovou přednášku pana Václava Krištofa, jinak lektora vzdělávací společnosti Besedárium, s názvem „Klíčové roky našich novodobých dějin“. Je…
img 3466
40

Ochutnávka exotického ovoce - 7. C

Ve středu 5. února jsme zase po roce nadšeně ochutnávali exotické ovoce. Měli jsme opět možnost poznat a ochutnat i méně známé plody, letos pro nás byla novinkou PITAHAYA neboli “dračí ovoce”. Je to…
img 20200213 wa0116
48

Pasování na čtenáře

Ve středu 12. února se v knihovně Tusarky uskutečnilo pro žáky 1. B slavností pasování na čtenáře. Dobová hudba přivolala pana krále s paní ředitelkou a ceremoniál mohl začít. Každý žáček přečetl…
pb200084
32

Výstava 6. C

Třída 6. C navštívila výstavu v CAMPU, která informovala o přestavbě Rohanského ostrova. Nejprve jsme shlédli velkoplošné fotografie přírody či světové průmyslové výroby. Součástí výstavy byly i naše…
IMG 3467
55

7. A, B, C - Přednáška o dospívání

V úterý 11. února 2020 měly všechny dívky ze 7. ročníků možnost vyslechnout si zajímavou přednášku Mgr. Moniky Podlahové na téma dospívání. Informací byla spousta, paní lektorka byla milá a vtipná,…
img 3360
47

7. C v Jump Parku Jarov

V úterý 4. 2. 2020 jsme se vypravili do Jump Parku na Jarov, kde jsme si (za peníze vydělané na školním jarmarku) dosyta zaskákali. Vyzkoušeli jsme si všechny skákací atrakce, které nám byly k…
img 20200210 wa0004
47

1. A v akci

Sčítáme a odčítáme, píšeme a zpíváme, malujeme, do divadla chodíme.. Setkali jsme se s Mikulášem a s opuštěnými pejsky. Celé první pololetí jsme ukončili slavnostním pasováním prvňáků na čtenáře.…
13
79

Akce školní družiny

2. oddělení - projekt Austrálie 3. a 5. oddělení - U poradního ohně s Apači a Inky - vědomostní, dovednostní a pohybové soutěže 2. a 5. oddělení - Muzeum čokolády 6. a 7. oddělení - Výroba…
info
79

Co nás čeká v měsíci únoru

5. únor Začíná kurz plavání pro třídy 2.A, 2.B a 4.A 7. únor 5.A + 3.A – exkurze do planetária 11. únor 7. ročník – dívky – přednáška Čas proměn 13. únor 2. ročník + 3.A – představení v divadlo…
dod2020
1045

Dny otevřených dveří na Tusarce

Dny otevřených dveří budou na Tusarce hned dva. Na "klasický" DOD Vás pozveme hned 20. února. Od 8 do 15 hodin můžete navštívit ukázkové hodiny v prvních třídách, v přípravné třídě, i v jiných…
info
111

Školní družina zve všechny prvostupňové děti na tradiční karneval

Školní družina zve všechny prvostupňové děti na tradiční karneval. Koná se 19. února od 14 hodin ve školní aule. Zúčastnit se mohou i děti, které do školní družiny nechodí, podmínkou však je přijít v…
img 20200128 094840
110

Plaváčci z 2. C

28. ledna jsme zdárně ukončili první pololetí plavání. Děti se opravdu velmi zdokonalily v plaveckých stylech, především ve znaku. Další plavání nás čeká až od září školního roku 2020/2021.