• info

    První třídní schůzky

    118
    První třídní schůzky se na Tusarce uskuteční ve středu 25. září 2019. Rodiče se na nich…

IMG 7718

Ve stopách hrdinů ze starých českých pověstí se vydaly děti ze základní a mateřské školy v Tusarově ulici. Dětský den slavily s postavami, které znají z vyprávění, knížek, z vlastivědy i čítanky. Hrdinské činy prapředků tedy byly ústředním motivem při zábavných hrách a soutěžích. Děti například hledaly Golemův šém, cválaly na Šemíkovi, přenášely na zádech chlupatého kance, pomáhaly Kazi nasušit bylinky, koulely vajíčka do malty pro Karlův most a i jinak všemožně usilovaly o „holešovické denáry“. Po soutěžní části následoval rockový minikoncert pro nadaci Happy Hearts, pro kterou se žáci Tusarky snaží získávat finance na stavbu školy v Nepálu. Symbolickou školu a získané peníze převzala paní Karolína Bosáková, spoluzakladatelka tohoto nadačního fondu. Závěr patřil šermířům skupiny Merlet, kteří dětské odpoledne zakončili sice se zbraní v ruce, ale s přátelstvím v srdci.