IMG 7434

Tento pátek prožili žáci Tusarky velice aktivní dopoledne. Hasiči Ústeckého kraje pro ně připravili zážitkovou výuku, jak se chovat při rizikových situacích nebo ve zdraví ohrožujících událostech. Jejich cílem však nebylo jen poučit děti, chtěli především pedagogickou veřejnost a média seznámit se svým novým projektem „Hasiči pro školy“. Ten má být stěžejní pomůckou pro učitele právě při výuce o chování v mimořádných situacích a Tusarka měla čest ho prezentovat. Na tuto prezentaci se sjeli jak hosté z řad HZS, tak samozřejmě i z oblasti školství. Pozvání neodmítl ani náměstek ústředního školního inspektora PhDr. Ondřej Andrys. Doufáme, že se mu naši žáci a paní učitelky při výuce líbili a doporučí projekt ostatním školám. Nám se rozhodně líbil moc, stejně jako prezentace ostatních složek IZS na stanovištích v areálu školy.