img 0922

Albertův obchod

Co si mám vybrat?


Enkaustika

Zkoušíme žehlit voskovky a vytváříme neznámé krajiny….


Fyzikální veličiny v praxi

Fyzikální veličiny zkoumané v praxi: vážení aktovky, měření objemu nádoby, měření teploty těla, za jak dlouho udělám 5 dřepů, měření délky knihovny a další úkoly, které si děti velmi užily.


Mineralogem snadno a rychle

Děti třídily horniny a nerosty, zkoumaly jejich tvrdost pomocí rýpání do skla a vzájemně je porovnávaly, hledaly a zaznamenávaly jejich naleziště na mapě, následující poznávačka bude pro ně jistě hračka.


Osová souměrnost

I takto lze objevovat kouzlo osové souměrnosti.


Příroda v zimě

Ve čtvrtek 8. 2. 2018 jsme vyrazili prozkoumat zimní přírodu do Stromovky. Děti hledaly oříšky jako veverky, poznávaly stopy zvířat, zjišťovaly, čím smíme zvířata krmit a další zajímavé informace.           U toho se zahřívaly během a poskakováním a zbyl nám čas i na průzkum dětských hřišť. Pobavili jsme se i v tom mrazu, kterému jsme museli čelit.