102

V pátek 16. prosince zavítala do Tusarky nezvyklá návštěva. Málokomu se asi poštěstí, že se setká s nejvyššími evropskými představiteli, a u nás jich bylo hned několik. Delegace Ad hoc výboru pro migraci Parlamentního shromáždění OBSE (Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě) přijela do ČR na polní misi, a v jejím rámci navštívila právě naši školu. Delegaci vedl její předseda, britský poslanec Mark Pritchard, místopředseda PS OBSE, dalším z deseti členů byl i poslanec ČR pan Hayato Okamura, také paní Hana Šišková coby zástupce radnice naší MČ. Návštěvu provedli školou naši žáci. Po přivítání ve školní aule zašli za dětmi do některých tříd, zajímalo je totiž, jak se u nás zabydleli ukrajinští spolužáci. V knihovně na ně nakonec čekalo malé pohoštění a krátký program sestavený právě z ukrajinských písniček. Všichni byli nadšeni a taky trochu dojati. Dali to znát v děkovném dopisu, který nám udělal vážně radost.