IMG 20181219 132031

Před Vánocemi vyjíždějí naši žáci tradičně do některého z blízkých evropských měst na vánoční trhy. Letos padla volba na Budyšín, neboli saský Bautzen. Jeho trhy jsou podle cestovky provoněné, příjemné, nevládne tu spěch ani shon. A bylo tomu tak. Hned po projití vyzdobenou branou k překrásně nasvíceným stánkům udeřily naše výletníky přes nos zvláštní vůně. Namíchala se v nich čokoláda, typický bratwurst, česnek z lengošů a vánoční punč. Je jasné, že odtud si igelitku dárků rozhodně nepovezete, je to tu spíš o gastronomii. Trhům dominuje nasvícený gotický Dóm svatého Petra. Před ním stál krásný vánoční strom s decentní bílou výzdobou. Zatímco stromy na českých náměstích jsou často změtí barevných blikátek, přes které není větve vidět, tenhle určitě není nijak přeplácaný. Pod stromem byl rozestavený model betlému, kam můžete vložit dopis pro Ježíška do žluté dopisní schránky. Netušíme, jestli ho někdo z našich výletníků využil. Možná si přál něco okamžitě – rukavice, šálu a bundu navíc. Zima tu totiž byla děsná.